Czym kierować się wybierając preparaty na ślimaki?

Ślimaki w ogrodzie to koszmar każdego, komu zależy na uprawie dorodnych owoców oraz warzyw. Te szkodniki potrafią niestety bardzo mocno zaszkodzić uprawianym powszechnie roślinom. Dlatego też, należy podjąć z nimi skuteczną walkę. Będzie ona możliwa przy pomocy różnego rodzaju preparatów dostępnych w sklepach ogrodniczych. Zanim sięgnie się po któryś z nich, warto zastanowić się nad tym, na jakie kryteria należy zwracać swoją szczególną uwagę.

Zwróć uwagę na skład i formę

Preparaty na ślimaki, takie jak te, dostępne są zarówno w sprzedaży stacjonarnej, jak i internetowej. Nie oznacza to jednak, że wszystkie z nich będą godne uwagi. Wybierając środek, na pewno należy przyjrzeć się jego: 

  • składowi
  • formie(granulat, płyn, spray)
  • rozmiarowi

Jeżeli dysponuje się naprawdę bardzo niewielkim ogródkiem, mały preparat przeciwko ślimakom powinien w zupełności nam wystarczyć. Jeśli jednak ogród jest duży, lepiej od razu kupić większe opakowanie środka na ślimaki. Walka z tymi szkodnikami nie należy bowiem do prostych. 

Tradycyjny czy ekologiczny?

Przy wyborze preparatu przeciwko ślimakom należy zwrócić także uwagę na to, czy jest on ekologiczny, czy też nie. Dla niektórych osób nie ma to większego znaczenia. Jeżeli jednak uprawia się warzywa w sposób zrównoważony, tradycyjne środki ochrony roślin mogą sporo namieszać. Na szczęście, nie brak jest na rynku preparatów, które powstały z dbałością o ekologię. Mogą być one jednak nieco droższe.