Wybór fotografa ślubnego

Prawdziwi profesjonaliści mają zaplanowane wszystkie dni w sezonie ślubnym z wielomiesięcznym wyprzedzeniem, dlatego warto wybrać fotografa na ślub na pół roku przed uroczystością lub nawet wcześniej. Poświęciliśmy ten artykuł zaleceniom, jak wybrać dobrego fotografa ślubnego.

Fotograf na wesele — od czego zacząć?

Przede wszystkim zapytaj osoby, które znasz, których zdjęcia ślubne Ci się podobają, kto wykonał te zdjęcia. Stwórz krótką listę i dodaj do niej tych profesjonalistów, których pracy w mediach społecznościowych wielokrotnie wpadła Ci w oko. Koniecznie zajrzyj do sekcji z ocenami na specjalistycznych stronach internetowych i sprawdź u swojego organizatora lub koordynatora — oni na pewno znają odpowiednich ludzi. W końcu zrobisz małą listę fotografów przyjemnych dla oka.

Ważne jest, aby wszyscy oni zajmowali się fotografią ślubną, gdyż fotograf, który przygotowuje głównie reklamy, może nie wiedzieć co i kiedy fotografować, jakie oświetlenie na spacerze w lesie i podczas ceremonii oraz jaki jest najlepszy kąt do zdjęć z gośćmi. Teraz gdy już zorientowaliście się, gdzie znaleźć fotografa ślubnego, czas zacząć wybierać kandydatów z portalu zankyou.pl

Jakość i ilość

Kolejnym krokiem jest zapoznanie się z portfolio fotografa. Koniecznie poproś o link do strony i serię zdjęć w całości — nikt nie będzie publikował stu podobnych zdjęć, ale jeśli z całego dnia zdjęciowego przyzwoicie wygląda tylko kilkanaście kadrów, które są zamieszczone na stronie — warto się zastanowić.

Aby dokładnie poznać styl fotografa, poproście go o przesłanie Wam zdjęć z całego dnia ślubu — od porannego wyjścia pary młodej, aż po końcowe fajerwerki. W ten sposób można jasno określić, jaki rodzaj pracy fotograf ślubny wykonuje najlepiej. Czasami najlepszym rozwiązaniem jest zatrudnienie na ślub dwóch fotografów, osobno do portretów i osobno do reportażu.