Jak udekorować kościół na ślub?

Wygląd kościoła podczas ślubu ma ogromne znaczenie, szczególnie dla panny młodej, która chce mieć wyjątkową oprawę podczas tak wyjątkowej dla niej uroczystości. Zależy jej na tym, aby dekoracje ślubne kościoła były efektowne i wykonane zgodnie z jej upodobaniami. W jaki sposób można udekorować kościół, aby prezentował się wyjątkowo podczas ślubu?

Dekoracja ław kościelnych

Klasyczną ozdobą podczas ślubu kościelnego są bukiety, wstęgi i kokardy, zdobiące każdą z ław. Szczególne znaczenie mają kwiaty, bez których trudno wyobrazić sobie uroczystość w kościele! Wspaniale prezentują się na przykład frezje, piwonie, róże czy hortensje, ale coraz częściej panny młode decydują się także na skromniejsze bukiety z drobnych, polnych kwiatów sezonowych.

Dekoracje ślubne ołtarza

Wielkie bukiety zdobiące ołtarz są pięknym tłem dla uroczystości ślubnej. Również tutaj warto użyć efektownych wstęg czy kokard, dopasowanych do koloru sukni panny młodej. Bardzo ważna jest dekoracja krzeseł dla pary młodej, która także nie powinna odbiegać od pozostałych elementów wystroju.

Dekoracje na zewnątrz

Oprócz wnętrza kościoła, warto pamiętać także o wejściu do niego. Dekoracje ślubne, takie jak bukiety i kwiecista brama, będą stanowiły wspaniałe powitanie dla gości przybywających na uroczystość!