Stylowy garnitur ślubny

Kiedy nadchodzi wielki dzień i masz zamiar powiedzieć „tak” swojej wybrance, wszystko musi być idealne, nawet ubrania. Z pewnością staniesz przed dylematem jak wybrać garnitur ślubny aby ceremonia była zaszczytna a Twój ubiór godny wielkiego dnia. W tym artykule poprowadzimy Cię po tej trudnej drodze dając kilka wskazówek modowych dotyczących garniturów ślubnych.

Ślubny styl, czyli jakich zasad przestrzegać 

Szykując się na ślub musisz przede wszystkim zwrócić uwagę jak bardzo formalny jest wasz nadchodzący ślub. Na przykład, jeśli twój ślub odbywa się na zewnątrz, możesz łatwo wybrać coś bardziej swobodnego i w jaśniejszych kolorach. Jeśli ślub odbywa się w kościele lub sali balowej, powinno się wybrać wersję bardziej formalnego wyglądu. Tak więc do ślubu na zewnątrz możesz wybrać garnitur ślubny w ciemnym błękicie lub jasnym granacie natomiast do eleganckich wnętrz jak świątynia czy sala balowa lepiej wybrać garnitur czarny lub w odcieniu ciemnego granatu. Dodatkowym czynnikiem jaki powinieneś brać pod uwagę jest ubiór Twojej wybranki – jeśli suknia jest biała dobrze pasować będzie do niej czarny garnitur, zaś jeśli kremowa bądź z lekkim odcieniem lepiej nada się niebieski.

Obecna moda zakłada, iż garnitur powinien być przylegający do ciała, lecz pozwalać na swobodne ruchy. Taki krój ma w świecie mody nazwę slim fit i wedle duńskich projektantów mody idealnie podkreśla męską sylwetkę. Najdroższy i najbardziej stylowy garnitur może być bezużyteczny, jeśli nie będzie odpowiednio dopasowany do Ciebie. Powinieneś być w stanie poruszać się bez wysiłku, a także wykonywać taneczne ruchy bez żadnych problemów. Gdy w dalszej części wieczoru będziesz popisywał się na parkiecie, miło gdy garnitur nie będzie Cię ograniczał.

Rodzaje garniturów

Wśród licznych modeli garniturów na ślub jakie masz do wyboru: https://z-milosci.pl/c/garnitury-slubne warto wyróżnić kilka z nich. Najbardziej tradycyjnym a przy tym bardzo eleganckim jest klasyczny garnitur trzyczęściowy z kamizelką. Tego typu garnitur składa się z 3 części – spodni, marynarki i podłożonej pod nią kamizelki okrywającej koszulę. Taki wybór to bezpieczna przystań w świecie mody bowiem jest uniwersalny i zawsze szykowny a jego złożoność dopełnia proporcje. Jeśli do tego w garniturze marynarka nie jest za długa ani za krótka, nie jest za luźna, a spodnie nie sprawiają, że stopy wyglądają na zbyt duże to jest to wybór idealny. Kamizelka sprawi, że po zdjęciu marynarki nadal będziesz wyglądać na dobrze ubranego i eleganckiego mężczyznę.

Jeśli Twoim celem na własnym ślubie jest oczarowanie całej sali i wizerunek tajemniczego dżentelmena niczym ze szpiegowskich seriali można wybrać specjalny garnitur wizytowy zwany smokingiem. Tego typu specjalnie skrojony garnitur posiada odmienne od klasycznych garniturów klapy wyłożone satyną bądź klasycznym jedwabiem. Należy jednak pamiętać, iż smokingu nie możesz założyć do świątyni gdyż jest to uznawane za błąd modowy, jedynym ślubem na jaki mógłbyś go założyć jest nocna ceremonia w lokalu. Jeśli nie masz ochoty wyglądać bardzo elegancko i szukasz pomysłu jaki wybrać garnitur ślubny na mniejsze ceremonie warto zdecydować się na garnitur dwuczęściowy złożony z marynarki i spodni. Dobrą opcją będzie dopełnienie go koszulą ze spinkami w mankietach i stylowym krawatem, bądź muszką w zależności od preferencji.