Najlepsze prezenty dla gości weselnych

Pomimo tego że prezenty weselne zwykle wręczane są parze młodej jako forma pomocy startu w nowym życiu, to jednak coraz popularniejsze staje się wręczanie prezentów również gościom. Jest to pewna forma podziękowania za obecność na tak ważnym wydarzeniu i tym szczególnym dniu. Nic więc dziwnego, że wiele par młodych przykłada naprawdę ogromną uwagę do tego, jaki prezent zakupi.

Przekąska na miejscu

Kiedy najlepiej wręczać takie podziękowania i prezent? Wszystko zależne jest tak naprawdę od konkretnego planu, który opracują młodzi, lecz zwykle takie prezenty wręcza się albo na samym początku wesela przy składaniu życzeń albo też czekają one już na stołach przy wyznaczonych miejscach.

Bez względu jednak to, czy prezent wręczy się osobiście, czy będzie on już czekał na gości, jedną z lepszych propozycji w takiej sytuacji okazuje się jakaś słodka przekąska, którą goście będą mogli od razu zjeść. Świętnie sprawdzają się w tym wypadku personalizowane krówki, czyli zapakowane w wybrane przez nas wcześniej opakowanie, lub też niezwykle ciekawe ciasteczko z wróżbą, które nie tylko będzie bardzo smakowite, lecz dodatkowo zawarta w nim wróżba może przynieść wiele radości i śmiechu.

Przekąska na później

Inną bardzo interesującą propozycją na podziękowania i prezenty dla gości są również przekąski, lecz takie, które goście będą mogli ze sobą zabrać do domów. Co w tym wypadku warto wymienić na pierwszym miejscu?

Tego typu prezenty pakowane są zwykle w bardzo gustowne opakowania takie jak np. małe słoiczki. Znaleźć się w nich może nieco miodu, lecz także specjalnie wyselekcjonowana kawa lub herbata. Oczywiście w tym wypadku można wybrać także cukierki, żelkowe misie czy też inne słodkości, które jednak będą pięknie i bardzo gustownie zapakowane.

A może coś mocniejszego do picia?

Wiele osób odradza wręczanie gościom w ramach prezentu alkoholu, lecz nie da się ukryć, że taki prezent jest jednym z lepszych. Oczywiście nie musi to być duża porcja, lecz jeśli w małym zawiniątku znajdzie się nieco koniaku, wina czy też innego eleganckiego alkoholu, który goście będą mogli spożywać w domu po zabawie, to z całą pewnością nic złego się nie wydarzy.

Podczas przygotowywania takiego prezentu na uwadze należy mieć jego bardzo precyzyjne rozmieszczenie na stołach. Nie można bowiem dopuścić do sytuacji, gdy trafi on w ręce np. dzieci.

Podziękowania dla gości weselnych świeczki – czy to dobry wybór?

Wiele par młodych podczas wybierania prezentu weselnego zastanawia się nad czymś, co będzie mogło z gośćmi pozostać na nieco dłużej niż tylko kilka chwil, jak jedzenie czy też picie. Doskonałym wyborem w takiej sytuacji okazują się świece zapachowe w takiej wersji jako podziękowanie dla gości.

Dobrej jakości świece zapachowe nie tylko będą doskonale się prezentowały wizualnie, lecz dodatkowo będą posiadały niezwykle przyjemne i bardzo oryginalne zapachy. Wśród tych najpopularniejszych wymienić trzeba przede wszystkim świece pomarańczowe, czekoladowe czy też kawowe. Ich rozpalenie i relaksowanie się przy nich przez gości w ich domach z całą pewnością pozwoli wrócić wspomnieniami do zabawy, której byli częścią.