Jak wybrać świadków i przekazać im swoją prośbę?

Rola świadka na ślubie jest niezmiernie ważna. Niezależnie od tego, czy jest to ślub kościelny czy cywilny. Kogo wybrać na świadka i jak to zrobić z klasą? 

Kogo wybrać na świadków? 

Świadkowie mają za zadanie wspierać parę młodą. Ich praca zaczyna się na długo przed uroczystością. To najczęściej świadkowa pomaga pannie młodej wybrać suknię, bukiet czy fryzurę ślubną. Świadek wspiera pana młodego w trakcie zakupu garnituru. 

Kolejnym zadaniem świadków jest zorganizowanie wieczoru panieńskiego i kawalerskiego. To właśnie świadkowie są odpowiedzialni za sprawną organizację, wybór najlepszej propozycji czy ustalenie terminu dogodnego dla wszystkich zaproszonych. 

Prośba o świadkowanie powinna być skierowana do osób, które są wyjątkowo bliskie parze młodej. Najczęściej są to przyjaciele, brat czy siostra. Nie ma żadnych reguł, które mówiłyby, że świadek musi być członkiem rodziny. 

Jak przekazać prośbę o świadkowanie?

Para młoda zawsze marzy o tym, by ich ślub oraz wesele były wyjątkowe. Warto zacząć wdrażać ciekawe pomysły już w trakcie przygotowań do uroczystości. Jednym z nich jest przekazanie wybranym osobom dedykowanej prośby o zostanie świadkiem i świadkową. Jak zrobić to w interesujący i niebanalny sposób?  

Prośbę o świadkowanie warto przekazać wraz z drobnym upominkiem, który podkreśli podniosłą chwilę. Wybór takiego prezentu nie będzie trudny. W końcu tak jak świadkowie dobrze znają parę młodą, tak przyszli nowożeńcy świetnie orientują się, co może spodobać się świadkom. 

Drobnym upominkiem dla świadków może być pudełeczko słodkości. Można również skoncentrować się na zestawie herbat lub kaw. Kto nie lubi z rana wypić pysznej małej czarnej? Świetną propozycją będzie kilka kosmetyków. 

Wybierając prezent dla świadków, nie można zapomnieć, że najważniejszym elementem jest karteczka z pytaniem. Można ją umieścić w pudełku, wsadzić między kosmetyki czy wykorzystać dedykowany kubek, na którym będzie umieszczone pytanie o świadkowanie. 

Warto pamiętać, że pytanie o świadkowanie może być zadane również w żartobliwy sposób. Można do tego wykorzystać puzzle, które wybrana osoba musi samodzielnie ułożyć. Można również wykorzystać zdrapki. Fajnym pomysłem jest umieszczenie pytania na balonie. 

Często para młoda chce, by prezent dla świadków był trwały i przypominał im o tym dniu przez wiele lat. W takiej sytuacji najlepszym podarunkiem będzie drobna biżuteria. Bransoletka, kolczyki czy łańcuszek na pewno na lata pozostaną z naszymi świadkami. Każde ich założenie będzie budziło przyjemne wspomnienia. 

Jak prosić świadków na odległość? 

Nie zawsze jest tak, że z przyszłymi świadkami można spotkać się osobiście. Wiele osób związało się z innymi krajami, do których nie zawsze przyszli nowożeńcy mogą się udać, by prosić o świadkowanie. 

Wybór formy komunikacji zależy od zażyłości między przyszłymi świadkami a parą młoda. Można poprosić telefonicznie. Chociaż nie jest to najszczęśliwszy pomysł. Warto do tego wykorzystać Internet. Prośba, która będzie nakręcona w formie filmiku będzie znacznie lepiej się prezentowała. Można do tego wykorzystać telefon. Niepotrzebny jest profesjonalny sprzęt.