Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?

Wybór pierścionka zaręczynowego to spore wyzwanie. Wśród produktów jubilerskich można wybierać tradycyjne, jak też bardziej nowoczesne pod kątem stylistycznym wersje. W ten sposób zdecydować można się na takie produkty, które spełniają indywidualne oczekiwania. Przy wyborze pierścionków należy ustalić między innymi jego rozmiar. Znaczenie ma również to, na którym palcu nosi się pierścionek zaręczynowy będzie noszony. 

Na jaki kamień się zdecydować?

Wybierając jakikolwiek pierścionek istotne jest ustalenie jaki kamień do niego wybrać. Przy pierścionkach zaręczynowych zdecydowanie warto unikać wersji półszlachetnych. Natomiast wybierać można różne odmiany kamieni szlachetnych. Podjęcie właściwej decyzji ma spore znaczenie z punktu widzenia pozyskania takiego, który będzie wyjątkowo się prezentował. Pierścionki zaręczynowe mogą zawierać diamenty, które uznawane są za tradycyjne kamienie do zastosowania w tego rodzaju wyrobach. Jednak można zdecydować się na produkty, w których zastosowano choćby szafir. Wiele zależy od preferencji kobiety, której wręcza się pierścionek. Poszczególne kamienie inaczej będą się w stanie sprawdzić przy różnych stylizacjach.  

Jaki kolor złota?

Gdy wybiera się pierścionki, niezbędne jest określenie również koloru materiału, z którego będzie wykonany. Znacznie rzadziej przy zaręczynowych wersjach wybierane jest srebro. Najczęściej materiałem wykorzystywanym do wykonania pierścionków jest białe złoto. Jest ono w stanie dobrze współgrać z innymi rodzajami biżuterii. Jednak obecnie nie trzeba decydować się wyłączn8ie na klasyczne rozwiązania. Nie ma żadnego problemu, aby zdecydować się na inne kolory złota. Żółte złoto jest również popularne. Najnowszym trendem jest wybieranie takich produktów, które wykonane są z dwóch kolorów złota. Bywa to dobrym rozwiązaniem w przypadku kobiet, które nie mają sprecyzowanych preferencji, co do kolorystyki biżuterii. 

W jaki sposób nosić pierścionki zaręczynowe?

Zgodne z tradycją pierścionki zaręczynowe powinno się nosić na serdecznym palcu. Generalnie jest to prawa ręka. Jednak w momencie, gdy kobieta zaczyna na prawej ręce nosić obrączkę, wówczas pierścionki zaręczynowe przekładane są na lewą dłoń. Obecnie decyzję, na których palcach nosić pierścionek zaręczynowy, można podejmować dość swobodnie. Wynika to z kierowanie się tradycjami innych krajów. O ile w Polsce pierścionki noszone były na serdecznym palcu, który kojarzy się z sercem, o tyle nasza tradycja jest odmienna od tej w innych krajach. Początkowo biżuteria noszona była na lewej dłoni, ale w związku z wydarzeniami związanymi z powstaniem styczniowym, gdy kobiety w imię solidarności z wdowami zaczęły przekładać pierścionek zaręczynowy na prawą dłoń, powstała nowa tradycja.  

Noszenie pierścionka zaręczynowego na lewej dłoni nie jest niczym wyjątkowym. Jednak współcześnie kobiety decydują się na noszenie biżuterii w postaci obrączki i pierścionki na jednym palcu. Nie jest to również niczym niespotykanym. Wybranie sposobu noszenia pierścionka zależy zatem bezpośrednio od preferencji konkretnej kobiety.