Ślub w stylu boho

Ostatnio coraz popularniejsze stają się zaproszenia ślubne boho. Wiele osób wie, jak wygląda takie zaproszenie, lecz nie ma pojęcia, czym właściwie jest styl boho i jak to się stało, że zyskał popularność.

Co to takiego styl boho?

Styl boho wywodzi się z kultury i sztuki bohemy, zwanej też cyganerią. Charakteryzuje się oryginalnością i wysokimi walorami estetycznymi. Zaproszenia w stylu boho kojarzą się z lekkością, swobodą. Stylistycznie należą do motywów rustykalnych, etnicznych. Zaproszenia w stylu boho mogą stanowić inspirację i uzupełnienie dla weselnych dekoracji. Osoby, które cenią estetykę, ale też bezpretensjonalny i swobodny styl, z pewnością zainteresuje florystyczne zaproszenie ślubne boho.

Zaproszenia

Nie każde zaproszenie, na którym znajdują się motywy kwiatowe reprezentuje styl boho. Kwiaty i rozmaite florystyczne i roślinne wzory powinny być malowane. Najczęściej jest to farba akwarelowa, która pozwala uzyskać efekt poetyckiego delikatnego rozmycia i przejść tonalnych koloru. Wzory nie muszą być kwiatowe. Chętnie wybieranymi motywami są paproć, której liście idealnie nadają się do układania ozdobnych kompozycji, jesienne liście, gałązki, a nawet indiański łapacz snów. Dużą rolę odgrywają dodatki i papier na jakim zostało wydrukowane zaproszenie. Jutowy sznurek i ekologiczny papier podkreśla naturalność i bezpretensjonalność takiego zaproszenia, a przy tym wygląda bardzo estetycznie i elegancko. Zaproszenia ślubne boho przypadną do gustu osobom z artystyczną duszą, które chciałyby rozesłać na swój ślub zaproszenia oryginalne i piękne.