Wybór winietek na ślub

Winietki na wesele są estetyczną, jak i bardzo praktyczną dekoracją, jaką można znaleźć na stole weselnym. Odpowiednio przygotowane karteczki z nazwiskami zastąpią tradycyjną listę gości czy wszelkiego rodzaju plakaty z planem ich rozmieszczenia. Będą również oznaką szacunku dla zaproszonych i okazaniem, że każdy z nich jest traktowany indywidualnie.

Projektowanie winietek na wesele

Wybierając wizytówki do ustawienia na stole, warto pamiętać, by stylem przypominały zaproszenia na ślub. Poza tym dobrze również dopilnować, by były one wydrukowane w poziomie. Jeśli natomiast decydujemy się już na pionowy format, musimy sprawdzić, czy zamówiliśmy odpowiednią ilość miejsca na wpisanie nazwisk. Musimy także mieć na uwadze, że to właśnie nazwiska są najważniejszymi elementami takich winietek. Nie należy więc nadużywać detali dekoracyjnych, które by je przykryły.

weselna winietka boho floral

Winietki jako część niespodzianek dla przybyłych gości

Jeśli mamy pomysł na interesujące połączenie winietki z nazwiskami wraz z drobnymi upominkami upamiętniającymi tę okazję, warto go wcielić w życie. Dobrze byłoby, gdyby pomysł ten realizował motyw przewodni przyjęcia, by całość dodatków i dekoracji była spójna i estetycznie się prezentowała.

Więcej na temat doboru winietek przeczytasz w tekście Garść pomysłów na weselne winietki