Walentynki po ślubie – kartki dla zakochanych

Walentynki po ślubie – kartki dla zakochanych

Walentynki to święto, które w naszym kraju jest obchodzone od niedawna. Niemniej z roku na rok przybywa zakochanych par, które to 14 lutego spędzają wspólnie wieczór przy świecach. Jest to idealny czas, aby złożyć swojej ukochanej połówce miłosne życzenia płynące prosto z serca. Miłość, szacunek oraz oddanie pozwalają podkreślić piękne kartki walentynkowe na których to nie może zabraknąć czerwonych serc.

Historia Walentynek, a kartki na walentynki

kartki walentynkowe

Walentynki to Święto Zakochanych, które jest obchodzone 14 lutego. Nazwa tego święta pochodzi od patrona zakochanych – św. Walentego.
Znana powszechnie legenda głosi, że święty Walenty był biskupem, który bardzo sprzyjał zakochanym. Jeśli nie mogli oni legalnie wziąć ślubu, wówczas to udzielał im go potajemnie.

Z racji tego,że miłość ma różne oblicza, kartkę na Walentynki można podarować nie tylko ukochanej kobiecie czy mężczyźnie, lecz także mamie, tacie, babci, dziadkowi czy koleżance i koledze.
W Polsce Walentynki są obchodzić dopiero od lat 90-tych dwudziestego wieku. Szacuje się, że z okazji Walentynek każdego roku wysyłanych jest na całym świecie około miliarda kartek.

Jaką wybrać kartkę walentynkową?

Wybór kartek na walentynki jest ogromny. Wśród wielu z nich niezwykle oryginalnie prezentują się te kartki wewnątrz których można umieścić zdjęcie zakochanych. Samodzielnie wybrane fotografie znajdujące się wewnątrz romantycznego napisu wpasowują się świetnie w każdą się okładkę przypominającą filmowy poster.
Doskonałym wyborem są również kartki z napisem NAJLEPSZY CHŁOPAK czy KOBIETA MOJEGO ŻYCIA, które to w szczególny sposób podkreślają miłość, szacunek oraz oddanie.