Kartki ślubne – jak można zrobić je samodzielnie?

Kartki ślubne – jak można zrobić je samodzielnie?

Niektóre pary mają dość duże problemy ze znalezieniem oryginalnych zaproszeń, które będą zachwycające zarówno dla nich jak i dla gości. Najlepszym rozwiązaniem takiego problemu jest samodzielne wykonanie ślubnych zaproszeń.

fajne kartki na ślub

Jak zacząć?

Aby zrobić samodzielnie kartki ślubne niezbędny jest nie tylko pomysł, ale również i odrobina czasu niezbędna do jego realizacji. W pierwszej kolejności należy zdecydować, w jakim stylu ślubne kartki zostaną wykonane. Dopiero później można przystąpić do realizacji pomysłu. Tu przydane będzie wyposażenie się w dobry program graficzny (jeśli zaproszenie będzie tworzone na komputerze) bądź różnego rodzaju dodatki i ozdobniki, jeśli zaproszenie tworzone będzie całościowo bądź częściowo ręcznie (to rozwiązanie polecane przede wszystkim osobom o dużych zdolnościach manualnych).

Tworzenie ślubnych zaproszeń krok po kroku

Są pary, które chcą samodzielnie wykonać swoje zaproszenia ślubne, jednak nie do końca wiedzą, jak mogą się z tym tematem zmierzyć. Zadanie te mogą sobie ułatwić planują swoje działania, które zamkną się w następujących krokach:

  • po pierwsze należy stworzyć projekt graficzny lub zakupić niezbędne do stworzenia zaproszenia akcesoria,
  • po drugie należy starannie przemyśleć jaki tekst znajdzie się na zaproszeniu,
  • po trzecie należy policzyć, ile zaproszeń należy wykonać (warto też mieć w zapasie kilka dodatkowych na wypadek gdyby koniecznie było dokonanie pewnych modyfikacji),
  • po czwarte należy wybrać dobry i odpowiednio gruby papier,
  • po piąte – koperty. Muszą idealnie pasować do zaproszeń.