Jak wybierać winietki ślubne?

Etykiety na stół weselny są bardzo dobrym sposobem na wskazanie gościom ich miejsc. To także świetna ozdoba stołu, czy sposób na przyozdobienie butelek z wódką. Na co warto zwrócić uwagę, wybierając winietki?

Ważne zasady

Na rynku można znaleźć winietki: https://rozsadnepannymlode.pl/sklep/winietki-slubne-na-weselny-stol/ różnego rodzaju. Największą popularnością cieszą się poziome etykietki o formacie wizytówki, jednak istnieje pełna dowolność. Coraz więcej osób decyduje się na mniej typowe winietki – niektórzy stawiają na etykietki przywiązywane do sztućców, czy wrzucane do kieliszka, inni zaskakują kształtem tych niewielkich etykietek, czy doczepionym do nich elementem (na przykład niewielką gałązką drzewa iglastego).

winietka ślubna

Niezależnie od tego, na jakie winietki ślubne zdecydują się państwo młodzi, powinni pamiętać o trzech podstawowych zasadach. Przede wszystkim imię i nazwisko gościa musi zmieścić się na etykietce w jednej linii. Właśnie dlatego kształt i format winietek powinien być przemyślany. Ważne jest również, aby etykietki stylem nawiązywały do zaproszeń ślubnych – może to być wspólny element graficzny, czy kolor. Najważniejsze jest to, by po odebraniu winietek sprawdzić czy na żadnej z nich nie pojawiła się literówka – taka pozornie niewielka pomyłka może sprawić dużą przykrość gościom.